laupäev22. juuni 2024

Eleryn Tiit pani oma untsuläinud suhte laulu sisse

22. september 2023
MyHits

Täna hommikul tutvustas lauljatar Eleryn Tiit raadios MyHits oma uut singlit “Vastassuunas”. Eleryni looming on alati peegeldanud tema isiklikke kogemusi ja erandiks pole ka värske pala, mille sõnum on inspireeritud tema luhtaläinud suhtest.

“Lasin lahti inimesest, kellest hoolisin, et saada enda heaolu ja vabadus tagasi. Päris ebamugav ja kõle teekond, aga sellega kaasneb ka samas mingi kirjeldamatu vabaduse tunne – lähed vastassuunas, et midagi uut ja värsket saaks juhtuda,” rääkis ta.

“Sai tehtud kannapööre, mis oli lõppkokkuvõttes kõigile kasulik,” ütles Tiit. Just õige hetke äratundmine ja muutuste ellu lubamine on lauljatari arvates oluline nii eraelus kui ka muusikas. “Tähtis on vahepeal ära käia, et siis tagasi tulla," rääkis laulja ja rõhutas selle olulisust ka loomingus. “Muusikalises mõttes on tegelikult emotsioonid väga head, sest tihtipeale tekib tunne, et kirjutaks mõne laulu, aga ei ole millestki midagi kirjutada.”

Laulja on veendunud, et just isiklik side muudab muusika mõistetavaks ja sügavamaks. “Ma olen alati ise üritanud ikkagi kirjutada oma kogemusest,” ütles ta. “Mulle meeldib võib-olla sisse panna mingisuguseid väikseid fragmente, kus ma saan aru, et see on täpselt see olukord või asi minevikust, mis juhtus.”

Ka esinemistel on Eleryni jaoks oluline tuua esile laulu sügavam tähendus. “Kui ma esitan oma lugusid live'is, püüan lisada neisse isiklikke detaile, mis aitavad kuulajatel veelgi paremini tajuda, millest lugu räägib.”

Kuula täispikka intervjuud:

22. september 2023
MyHits